Aby wyświetlić tę stronę, musisz zainstalować Flash Player 9+.!

Pobierz Adobe Flash Player

 

Zapraszamy do korzystania z katalogu on-line.GODZINY PRACY BIBLIOTEKI W OKRESIE
ŚWIĄT WIELKANOCNYCH 2018:

 

29 marca br. (czwartek) - 8:00-15:00
30 marca br. (piątek) - 8:00-14:00
31 marca br. (sobota) - nieczynne
3 kwietnia br. (wtorek) - 8.00-15.00ZMIANA HARMONOGRAMU ZAJĘĆ Z PRZYSPOSOBIENIA BIBLIOTECZNEGO

ZMIANIE uległ harmonogram zajęć z "Przysposobienia bibliotecznego", zaplanowanych do przeprowadzenia w roku akademickim 2012/2013, ze studentami pierwszych roczników wszystkich kierunków studiów. - ZOBACZ

PRZYKŁADY CIEKAWCH PROJEKTÓW CYFROWYCH


Chcielibyśmy Państa zainteresować dwoma bazami, których charakterystykę znajdziecie Państwo  niżej.


Pierwszą propozycją jest Wojskowa Biblioteka Cyfrowa Zbrojownia – platforma cyfrowa umożliwiająca gromadzenie, opracowanie i prezentację elektronicznych wersji publikacji, przygotowanych przez redaktorów w instytucjach współtworzących jej zasób oraz udostępnia je użytkownikom Internetu. Celem WBC Zbrojownia jest scalenie, a następnie rozpropagowanie, zasobu cyfrowego kopii oryginalnych zbiorów rozproszonych po kraju, stanowiących kulturowe dziedzictwo związane z Wojskiem Polskim, z jego historią i współczesnością oraz wspieranie działalności dydaktycznej i edukacyjnej, oraz publikowanie nowych treści w zakresie nauk o bezpieczeństwie i nauk o obronności.  Przejdź do BAZY .


Drugą bazą jest Repozytorium Cyfrowe Filmoteki Narodowej. Celem proejktu jest zabezpieczenie dzieł polskiej kinematografii, polegające na archiwizacji cyfrowej zbiorów filmowych Filmoteki Narodowej oraz prezentację ich w sieci internetowej. W serwisie prezentowane będą w całości przedwojenne filmy fabularne z kolekcji wydawniczej „Kino Polskie Okresu Wielkiego Niemowy”, fragmenty filmów powojennych cyfryzowanych w ramach projektu Repozytorium Cyfrowe – skupiającego się na najbardziej zniszczonych filmach fabularnych wymagających pilnej digitalizacji. Prawdziwym rarytasem projektu jest prezentacja kolekcji przedwojennych kronik Polskiej Agencji Telegraficznej z lat 1924-1939. Dzięki współpracy z WFDiF w Repozytorium zobaczyć będzie można również Polskie Kroniki Filmowe z lat 1945-1950. Przejdź do BAZY .

 

DOSTĘP DO NAUKOWYCH BAZ DANYCH

Biblioteka Filii UJK informuje, iż Pracownicy i Studenci Filii UJK mają możliwość korzystania z naukowych baz danych wchodzących w skład Wirtualnej Biblioteki Nauki. Dostęp możliwy jest jedynie z komputerów znajdujących się w sieci uczelni. Zainteresowani mają dostęp do baz: 

Elsevier
Springer
EBSCO
Wiley-Blackwell
Nature
Science
ISI Web of Science
SCOPUS

STANOWISKO DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

     
  Przypominamy, że osoby niepełnosprawne mają możliwość skorzystania z przeznaczonego jedynie dla nich specjalistycznego zestawu komputerowego, wyposażonego w oprogramowanie powiększające, syntezator mowy, skaner, zewnętrzny powiększalnik i lupę oraz klawiaturę dla osób niedowidzących BigKeys Plus. Komputer jest do Państwa dyspozycji w Czytelni Ogólnej. Zainteresowani po skorzystaniu z windy proszeni są o zgłaszanie się w Wypożyczalni na I p (budynek A).  
     

ELEKTRONICZNE WERSJE CZASOPISM


Od 2012 roku czasopisma LIDER: PROMOCJA ZDROWIA, KULTURA ZDROWOTNA I FIZYCZNA , GOSPODARKA W PRAKTYCE I TEORII bądą ukazywały się jedynie w wersji elektronicznej.
Po kliknięciu w tytuł zostaną Państwo przekierowani na stronę, zawierającą periodyk w wersji elektronicznej.

AKCJA "NAKARM KOCIAKA"

Bibioteka Filii UJK włączyła się do akcji "Nakarm Kociaka", zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Kota, przez piotrkowski oddział Fundacji "Kocia Mama". Akcję zainauguruje koncert charytatywny zespołu Undercover, który odbędzie się 17 lutego o godz. 20:00, w Klubie "Spirala". Osoby chcące wspomóc akcję proszone są o przynoszenie do Biblioteki Filii karmy oraz kocich akcesoriów do 17 marca br.

Kliknij PLAKAT aby go POWIĘKSZYĆ

WYPOŻYCZALNIA MIĘDZYBIBLIOTECZNA - ZMIANA FORMULARZA ZAMÓWIENIA


Zmianie uległ formularz zamówienia na publikacje zamawiane za pośrednictwem Wypożyczalni Międzybibliotecznej. Nowy formularz można pobrać
TUTAJ.

WAŻNY KOMUNIKAT W SPRAWIE REGULOWANIA PŁATNOŚCI


Informujemy, że z dniem 1 stycznia 2012 roku w UJK zostały wprowadzone ZMIENIONE, INDYWIDUALNE NUMERY RACHUNKÓW BANKOWYCH STUDENTÓW. Studenci wnoszący opłaty, w tym regulujący należność za: aktywację karty bibliotecznej, prolongatę karty, kary za nieterminowy zwrot książek, dokonują przelewu na indywidualne konto bankowe, ewentualnie dokonują wpłaty w kasie kwestury (budynek Rektoratu).

ZMIANA HARMONOGRAMU ZAJĘĆ Z INFORMACJI BIBLIOTECZNEJ

W zakładce "Informacja biblioteczna" został zaktualizowany harmonogram zajęć z Informacji bibliotecznej, zaplanowanych do przeprowadzenia w roku akademickim 2011/2012, ze studentami pierwszych roczników wszystkich kierunków studiów. - ZOBACZ

HARMONOGRAM ZAJĘĆ Z INFORMACJI BIBLIOTECZNEJ

W zakładce "Informacja biblioteczna" został umieszczony aktualny harmonogram zajęć, zaplanowanych do przeprowadzenia w roku akademickim 2011/2012, ze studentami pierwszych roczników wszystkich kierunków studiów. - ZOBACZ

Bieżące wystawy

  • Komunikacja niewerbalna : hall przed szatnią

  • Zarządzanie przedsiębiorstwem - nowości wydawnicze : Wypożyczalnia

  • Ignacy Jan Paderewski (1860-1941) : hall przed Czytelnią

  • 2018 rokiem Ireny Sendlerowej : hall przed Wypożyczalnią

stat4u

e-Publikacje Nauki Polskiej
e-Publikacje Nauki Polskiej

W skrócie

koperta
ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.
e-mail: biblioteka@unipt.pl


+48 (044) 732 74 00


Dyrektor: +48 (044) 732 74 41
dyrektor.biblioteki@unipt.pl

Czytelnia z Informacją Naukową
: wew. 8338
czytelnia@unipt.pl

Gromadzenie i Opracowanie: wew. 8217
gromadzenie@unipt.pl

Wypożyczalnia
: wew. 8218
wypozyczalnia@unipt.pl

Wypożyczalnia międzyb.:
wew. 8218
miedzybiblioteczna@unipt.pl

Punkt Informacji Naukowej: wew. 8218
biblioteka.info@unipt.pl


Godziny otwarcia:
Wypożyczalnia
pon.-pt.: 8:00-18:00
sob.: 8:00-14:00 

Czytelnia z Inf. Nauk.
pon.-pt.: 8:00-18:00
sob.: 8:00-14:00 

 

Katalog komputerowy:

hall przed Wypożyczalnią
i Czytelnią z Inf. Nauk.
pon.-pt.: 8:00-18:00
sob.: 8:00-14:00


NIP: 657-02-34-850

Początek strony